Tyto hry jsme vytvořili my 

Obchod s ovocem

Hra vyvinutá pro klub, při které se děti učí obchodovat. Přemýšlet o zisku své aktivity, dobře zacházet s finančními zdroji. Co musí udělat podnikatel, aby se uživil. Také děti učí počítat s rizikem, náhodou, která jim může prospět nebo uškodit. Hra má dvě verze, jednodušší a pak rozšířenou pro ostřílené hráče.
obchod s ovocem

Malý akcionář

Hra vyvinutá pro klub, která děti učí základní zákonitosti vývoje trhu s akciemi. Co všechno má vliv na cenu akcií. Děti ve hře mohou volit taktiku držení akcií kvůli spekulaci na cenu nebo s ohledem na výši dividend. Hra vede děti k přemýšlení o důležitosti investování.

hra malý akcionář

 

Moje restaurace

Hra dává dětem příležitost vyzkoušet si, co vše musí podnikatel učinit pro vytvoření a fungování restaurace. Najdete správné pracovníky, kvalitní potraviny, pěkné prostory? A když už vše dáte dohromady a uvaříte první hamburger, máte jistotu, že zákazník přijde a zaplatí? Hra navazuje na pracovní list Moje firma a je předvojem exkurze do reálné restaurace či jiné firmy.

hra moje restaurace

 

Další používané běžné hry

Monopoly

Jedna z nejznámějších a nejoblíbenějších stolních her. My tuto hru využíváme jako pomůcku v lekci věnované investicím a nemovitostem. Při hraní této hry s dětmi probíráme témata pronájmu, hypotéky. Co je třeba udělat než je možné si byt pronajmout.

hra monopoly

Cashflow

Dnes již velmi známá hra výborně testující úroveň investičních a obchodních dovedností jedince. V Dětském podnikatelském klubu hrajeme Cashflow pro dospělé, a to na úplný závěr klubu. Tato hra nám i dětem pomáhá určit pokrok, který za daný rok udělaly. Jak se změnilo jejich myšlení, jak se zlepšily jejich dovednosti. S potěšením můžeme říci, že většina absolventů našeho klubu hru zvládne velmi dobře.

hra cashflow